KidZania Istanbul

KidZania Istanbul picture

KidZania Istanbul Kimdir?

  • Ad Soyad: KidZania Istanbul
  • Cinsiyet:
  • Doğum Günü:
  • Telefon Numarası: ***- **97610
  • E-Posta Adresi:
  • Okulu:
  • Mesleği:
  • Adresi: - Jipsinghuizen - Flevoland
  • Ülkesi: Akasya Acıbadem

Ne kadar zekisin? Öğrenmek ister misin?

KidZania Istanbul Hakkındaki Bilgiler

KidZania Istanbul instagram hesabı. 4-14 yaş arası çocukların eğlenmelerini ve gerçek dünyayı keşfetmelerini sağlayan KidZania, Akasya Acıbadem'de sizleri bekliyor!

İlk defa 1999 yılında Meksika’nın Meksiko şehrinde kurulan KidZania, şuan 13 farklı ülkede 16 şehirde çocuklara hizmet vermekte.
 
KidZania bir çocuk cumhuriyeti. Günlük yaşantınızda çevrenizde gördüğünüz her şey burada var. Sokaklar, kaldırımlar, mahalleler, arabalar, otobüsler, hastane, üniversite, ambulans… Gerçek dünyadan tek farkı, çocukların boyutlarına uyarlanmış ebatları.

Çocuklar KidZania’da; doktor, itfaiyeci, bankacı, polis, aşçı, sanatçı, tasarımcı, gazeteci ve buna benzer 90 farklı mesleki rolden birini seçerek kendi başına karar verme; araba kullanma, para kazanma, alışveriş yapma süreçlerinin keyfini çıkararak, yetişkinlerin dünyasını keşfedebilecekler.

Gerçek hayatta olduğu gibi burada da para var ve birimi ‘‘KidZos’’. Çocuklar seçtikleri mesleki aktivitelerde KidZos kazanacak ve satın almak istedikleri ürün veya hizmetlerde KidZos kullanacaklar. Böylece öğrenmeleri hedeflenen gerçek dünyanın ekonomik döngüsüyle tanışmış olacaklar. 

KidZania’nın bütün tesisleri, markaların gerçek hayattaki tesislerinin çocukların kullanımına uygun olarak ölçeklendirilmiş kopyalarıdır. Her tesisin sponsorluğu tanınmış ve iyi firmalar tarafından üstlenilir. 

KidZania’ya giriş yapan çocukların güvenliklerinin sağlanması için her türlü önlem alınır. Çocukların kollarına özel kimlik bilekliği takılır ve ebeveynleri olmadan çıkış yapmaları engellenir. Ebeveynler AVM’de rahatça alışveriş yaparken çocuklarıyla ilgili bilgileri AVM içine yerleştirilmiş panolardan alabilirler. 

Pedagoglar tarafından hazırlanan etkinlikler ve aktiviteler , çocukların toplumsal yaşamı tanımalarını ve sosyal değerleri kavramalarını sağlayacak.KidZania Istanbul Sosyal Medya İstatistikleri5 Arkadaş

57 Takipiçi

729 Trendlik

77904 Popülerlik


KidZania Istanbul Hakkındaki Yorumlar

Bu profilde KidZania Istanbul hakkında ayrıntılı bilgileri inceleyebilirsiniz. KidZania Istanbul online sayfasında doğum tarihi, ikamet yeri, telefon numarası, adres ve sosyal medya hesapları gibi kişisel bilgileri bulabilirsiniz. Bu sayfa KidZania Istanbul ile ilgili herkese açık online bilgiler ile hazırlanmıştır.